پیچ شش گوش استیل امروزه در صنایع مختلف کاربردهای ویژه‌ای دارند و یکی از پرکاربرد‌ترین و اصلی‌ترین تولیدات تولیدکنندگان صنایع پیچ و مهره است.در ادامه با پیچ و مهره آرتا همراه باشید:

پیچ شش گوش استیل را بیشتر بشناسیم

پیچ شش گوش استیل یا همان شش ضلعی از انواع پیچ رزوه دار می‌باشند که با شکل سر شش شکلی شان مشخص می‌شوند. این پیچ‌ها می‌توانند یا به صورت نیمه رزوه دار و یا به صورت کامل رزوه تولید شوند. به طور معمول تولید پیچ شش گوش استیل کامل رزوه به نسبت پیچ نیمه رزوه کمتر بوده و عموما متناسب با نیاز مصرف‌کنندگان تولید و عرضه می‌شود.

پیچ شش گوش در انواع و اندازه‌ها و با استفاده از مواد متفاوت تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها ویژگی و متریال خاص خود را دارد.

نوعی از پیچ‌های شش گوش، پیچ شش گوش استیل است.

این محصول با سر به شکل شش ضلعی و بدنه استوانه‌ای می‌باشد که به شکل رزوه است. پیچ شش گوش استیل نیز مانند سایر پیچ‌ها یا به شکل نیمه رزوه و یا به شکل کاملا رزوه شده تولید می‌شود. برای متصل نمودن پیچ شش گوش استیل به سایر وسایل از مهره‌ی شش گوش استفاده می‌شود. در واقع مانند بسیاری از انواع پیچ‌های دیگر، پیچ شش گوش استیل نیز مهره‌ی‌های خود را دارد.

به منظور باز و بسته کردن پیچ شش گوش استیل از وسایل ویژه‌ای مانند آچار متناسب با این پیچ‌ها در سایز مورد نظر استفاده می‌شود. این محصول باعث به وجود آمدن اتصالات بسیار محکم در زنجیره‌ی مورد نظر می‌گردد.

ویژگی شش ضلعی بودن سر پیچ شش گوش باعث می‌شود که بتوان به راحتی این ابزار را با استفاده از سایر وسایل مانند آچار در هر زاویه‌ی متفاوتی باز و بسته کرد. در واقع در اینگونه پیچها فضای لازم جهت استفاده و چرخش آچار از پیچ موجود می‌باشد و به همین دلیل باز و بسته کردن پیچ شش گوش استیل کار آسانی است.

این محصول به کمک مهره‌های مخصوص به خود باعث به وجود آمدن اتصالات بسیار محکمی می‌شود؛ در واقع می‌توان گفت این زنجیره‌ی اتصال مهره و پیچ شش گوش استیل، گزینه‌ی بسیار خوبی جهت کاربردهایی است که‌ تحت کشش و بارگذاری هستند. دلیل این امر وجود اتصالات مقاوم و محکم در این پیچ‌ها می‌باشد.

به طور معمول از آن بیشتر در محیط‌های قلیایی و یا همان محیط‌های اسیدی و یا در معرض رطوبت بالا استفاده می‌شود.

همانطور که میدانید وجود رطوبت و نم در محل باعث خوردگی و زنگ زدن پیچ می‌شود می‌شود به دنبال آن پیچ در محل هرز و یا به طور کلی خراب می‌گردد. خاصیت و مولفه اصلی آن، مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت، بدون ایجاد هیچگونه زنگ زدگی است. در واقع استفاده از این محصول در مدت زمان طولانی باعث می‌شود که این ابزار دچار زنگ زدگی و هرز شدن و در نتیجه آسیب به محل نشود.

پیچ و مهره استیل یک ابزار اتصال دهنده منعطف و همه کاره است که در بسیاری از زمینه‌ها و صنایع‌کاربردی مورد استفاده عموم مصرف کنندگان قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی کاربرد اصلی آن می‌پردازیم.

کاربرد پیچ شش گوش استیل

کارایی پیچ شش گوش استیل در بسیاری از زمینه‌های کاربردی و همچنین صنایع مختلف قابل مشاهده است. در بسیاری از محیطهای متفاوت مانند فلزها، صنایع چوب و دیگر موقعیت‌ها کاربرد فراوانی دارد. این نوع پیچ در هنگام متصل نمودن سایر ابزارها نوعی کشش عالی به وجود می‌آورد و باعث تثبیت و بستن موقعیت به شکل مقاوم و مستحکم می‌شود. بنابراین کارایی و ویژگی اصلی و کاربردی آن در کارهای سنگین و مستحکم نمودن آن‌ها است. از اینگونه پیچ‌ها همچنین برای نما و ظواهر کار و بسیاری از سازه‌ها نیز استفاده می‌گردد. در واقع اگر بخواهیم به طور موردی کاربردهای این پیچ را بیان نماییم می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 

_ پروژه‌ها و سازه‌های ساختمانی

_ زیرساخت‌های خیابان و جاده‌ها

_ ساخت، تعمیر و نگهداری پل‌ها و ساختمان‌ها

_ تولید و ساخت دستگاه‌های بهداشتی و پزشکی

_ سازه‌های نجاری مانند بستن سر گوشه‌ی قابها به هم

_ سازه‌های مهندسی

_ صنعت خودرو و وسایل نقلیه

_ سازه‌ها و زیرساخت‌های دریایی و آبی

_ تولید و ساخت ماشین آلات کارخانه‌ای

_ صنعت mdf

_ صنایع برقی

پیچ شش گوش

پیچ شش گوش

گرید بندی مهره و پیچ شش گوش استیل

همانطور که در مطالب فوق بیان نمودیم پیچ شش گوش استیل در اندازه و انواع مختلفی تولید می‌شود. در واقع هر کدام از انواع اینگونه پیچ‌ها گرید بندی خاص خود را دارند و متناسب با موقعیت و کاربری خاص در صنایع مختلف، به کار گرفته می‌شوند.

در واقع گرید بندی آن در شرایط مختلف در نوع دنده زنی و ابعاد یکسان به کار گرفته می‌شود؛ اما تفاوت اصلی آن در متریال به کار گرفته شده در ساختمان این پیچ‌ها می‌باشد که در نهایت موجب تفاوت گرید آن می‌شود. تفاوت گرید بندی پیچ همچنین سبب تفاوت در میزان مقاومت کششی، سختی و استحکام پیچ، خواص مکانیکی آن و دیگر متریال‌های پیچ شش گوش استیل می‌شود.

در واقع با تغییر ماهیت شیمیایی مواد به کار رفته در پیچ شش گوش استیل ویژگی‌ها و یا به طور کلی خواص مکانیکی آن نیز دچار تغییراتی می‌گردد که در نتیجه گرید بندی آن نیز تغییر پیدا می‌کند.

در بازار از واژه‌ی گرید برای این پیچ تحت عنوان کلاس یاد می‌شود. این نکته را در نظر داشته‌باشید که در میان پیچ‌های شش گوش، نوع استیل آن بسیار مقاوم و مستحکم بوده و در برابر رطوبت طول عمر زیادی دارد. بهتر است که قبل از به کار گیری پیچ شش گوش در کاربردی و صنایع مد نظر حتما تناسب این موقعیت را با گرید وکلاس پیچ در نظر بگیرید.

در حقیقت هرچقدر کلاس و گرید پیچ شش گوش بیشتر شود، مقاومت‌ و استحکام آن نیز افزایش می‌یابد.

تعیین گرید یکی از مهم‌ترین عوامل جهت تعیین استاندارد آن است. علاوه بر این گزینه، استانداردهای متفاوت دیگری برای ابعاد و سایز پیچ موجود است که نشان‌دهنده‌ی خواص و ویژگی‌های آن می‌باشد.

از کجا تهیه کنیم؟

شما عزیزان می توانید انواع این محصول مانند :

پیچ شش گوش استیل 304

پیچ شش گوش استیل 316

را از فروشگاه آرتا خریداری کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره ای با ما تماس بکیرید.